strona główna

Dom na sprzedaż cena 700.000 zł

Budynek mieszkalny jednorodzinny, wolno stojący, parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem mieszkalnym i dwoma garażami. Powierzchnia użytkowa 191 m2. Powierzchnia działki 900 m2. Ilość pomieszczeń: 1) na parterze: salon, kuchnia, łazienka, przedpokój z garderobą, dwa pomieszczenia gospodarcze, dwa garaże; 2) na piętrze: 3 pokoje, łazienka, przedpokój. Ogrzewanie/podgrzewana woda: olej opałowy lub gaz ziemny. W łazienkach, przedpokoju na dole oraz w kuchni ogrzewanie podłogowe, pozostała cześć domu posiada grzejniki. Wewnątrz w salonie znajduje się nowoczesny kominek który doskonale nie tylko ogrzewa domek w chłodniejsze dni ale sprawia, ze kolacja smakuje lepiej :):)
www.domciele.pl

Ubezpieczenia Samochodowe

NASZ DORADCA WYBIERZE OFERTĘ NAJLEPIEJ DOPASOWANĄ DO TWOICH POTRZEB.

Na wiele nieszczęśliwych zdarzeń na drodze nie masz wpływu, ale możesz zminimalizować ich negatywne skutki dzięki ubezpieczeniom. Ubezpieczenia samochodowe zapewniają wszechstronną ochronę. Wybierz optymalny dla Ciebie zestaw ubezpieczeń.

UBEZPIECZENIE OC

Ubezpieczenie OC - obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC) regulowane przez Ustawę o Ubezpieczeniach Odpowiedzialności cywilnej. Warunki ubezpieczenia OC są takie same w każdym towarzystwie ubezpieczeń.

Ubezpieczenie OC komunikacyjne jest ubezpieczeniem obowiązkowym, co oznacza, że każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek posiadać takie ubezpieczenie pod groźbą kary nakładanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Ubezpieczenie OC obejmuje odpowiedzialność za szkody związane z ruchem pojazdu wyrządzone osobom trzecim oraz ich mieniu. Ubezpieczyciel kierowcy wypłaca wtedy poszkodowanemu świadczenie za poniesione przez niego szkody np. obrażenie ciała, naprawę samochodu.

Ubezpieczenie OC właściciel pojazdu jest zobowiązany zawrzeć najpóźniej w dniu rejestracji samochodu.

Ubezpieczenie OC obejmuje zdarzenia powstałe na terytorium Polski, a także zdarzenia powstałe na terytorium państw, których Biura Narodowe są sygnatoriuszami Porozumienia Wielostronnego ( tj. krajów EOG, Andory, Chorwacji, Serbi i Szwajcarii ).

Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdow mechanicznych jest zawierana na okres 12 miesięcy. Wyjątki od tej zasady przewiduje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych , UFG i PUK.

ZIELONA KARTA

Zielona karta chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim poza granicami Polski. Od dnia 1 stycznia 2009 r. Zielona Karta wymagana jest na terenie następujących państw: Albania, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Białoruś, Rosja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Tunezja, Iran, Turcja, Izrael, Ukraina. W większości Towarzystw Ubezpieczeniowych otrzymujesz ją bezpłatnie.

Minimalny okres, na jaki wystawiany jest certyfikat Zielone Karty to 15 dni.

Link do mapy na której znajduje się lista krajów w których jeżdzimy z ubezpieczeniem OC oraz w których obowiązuje Zielona Karta: http://pbuk.pl/pl/system-zielonej-karty/mapa-systemu

UBEZPIECZENIE GRANICZNE

Posiadacz pojazdu mechanicznego zarejestrowanego poza krajami EOG i Szwajcarii wjeżdżając do jednego z tych krajów i nie posiadając ważnego certyfikatu Zielonej Karty jest obowiązany przed przekroczeniem granicy zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych - tzw. ubezpieczenie graniczne.
Umowę takiego ubezpieczenia zawiera się na czas nie krótszy niż 30 dni.

UBEZPIECZENIE AC

Ubezpieczenie Autocasco (AC) jest ubezpieczeniem dobrowolnym i można je wykupić w dowolnym momencie użytkowania pojazdu. Gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania wsytuacji, gdy twój samochód zostanie uszkodzony w wypadku, spowodowanym przez Ciebie lub w wyniku zdarzeń losowych, dewastacji czy kradzieży. Przedmiotem ubezpieczenia jest pojazd wraz z wyposażeniem.

Ubezpieczenie AC – warto się ubezpieczyć.
Nawet będąc doświadczonym kierowcą, nie zawsze unikniesz przykrych incydentów na drodze. Zmęczenie, stres, zaskoczenie mogą sprawić, że spowodujesz wypadek i uszkodzisz auto. W tej i tak trudnej sytuacji lepiej nie myśleć jeszcze o kosztach związanych znaprawą. Kupując ubezpieczenie AC , pozbywasz się tego i kilku innych problemów. Gwarantuje Ci ono bowiem zabezpieczenie finansowe nie tylko wsytuacjach, gdy sam spowodujesz wypadek, ale również wtedy, gdy Twój samochód ucierpi w wyniku dewastacji, kradzieży lub zdarzeń losowych, takich jak: huragan, grad, uderzenie pioruna, itp.

Ubezpieczenie AC – na co zwrócić szczególną uwagę:

 • zakres ubezpieczenia – czy AC obejmuje nie tylko zdarzenia losowe, ale również dewastacje i kradzież pojazdu
 • wartość pojazdu – właściwie określenie sumy ubezpieczenia wg marki i typu pojazdu
 • wyłączenia odpowiedzialności – za co Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie odpowiada
 • udział własny – określa ile potrąci Towarzystwo Ubezpieczeniowe z Twojego odszkodowania
 • amortyzacja – określa ile potrąci Towarzystwo Ubezpieczeniowe za zużycie się części
 • assistance ( pomoc w razie zdarzenia) – czy jest możliwość włączenia do ubezpieczenia.

Pamiętaj, że umowa ubezpieczenia AC nie jest wznawiana automatycznie po zakończeniu okresu ubezpieczenia. Po sprzedaży pojazdu umowa ubezpieczenia AC wygasa, kupujący nie może więc liczyć na ochronę z polisy AC sprzedającego.

UBEZPIECZENIE NNW

Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) gwarantuje Tobie oraz ubezpieczonym przez Ciebie osobom wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy wypadek samochodowy stanie się przyczyną trwałej utraty zdrowia lub śmierci któregoś z Was. Ochrona obejmuje także sytuację, gdy nieszczęśliwy wypadek zdarzy się przy wsiadaniu lub wysiadaniu z samochodu bądź podczas naprawy auta dokonywanej na trasie.

Ubezpieczenie NNW daje Tobie:

 • ochronę ubezpieczeniową właścicielowi oraz innym użytkownikom Twojego samochodu
 • możliwość samodzielnego określenia sumy ubezpieczenia
 • odszkodowanie w przypadku trwałych następstw nieszczęśliwego wypadku podczas użytkowania auta – uszczerbku na zdrowiu lub śmierci którejś z ubezpieczonych osób

ASSISTANCE

ASSISTANCE to ubezpieczenie, które zapewnia organizowanie i pokrycie kosztów pomocy technicznej, związanej zwypadkiem, awarią, unieruchomieniem albo kradzieżą samochodu na terenie Polski lub Europy.

ASSISTANCE w zależności od wariantów oraz zakresów terytorialnych oferowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe może obejmować np:

 • naprawę auta na miejscu zdarzenia
 • holowanie uszkodzonego samochodu do Twojego miejsca zamieszkania lub do warsztatu
 • dostarczenie Ci paliwa
 • pomoc w otwarciu drzwi, gdybyś zgubił lub zatrzasnął kluczyki.
 • przewóz Ciebie iubezpieczonych przez Ciebie osób do domu lub celu podróży, jeżeli kłopoty zsamochodem uniemożliwiają Ci dalszą samodzielną podróż.
 • organizacja i pokrycie kosztów zakwaterowania na czas naprawy uszkodzonego pojazdu
 • pomoc medyczną dla kierowcy i pasażerów
 • organizowanie i pokrycie kosztów wynajmu pojazdu zastępczego

SZYBY

Decydując się na zakup tego ubezpieczenia zyskasz pomoc w przypadku uszkodzenia szklanych części samochodu: szyby czołowej, tylnej oraz bocznych. W ramach ubezpieczenia możesz liczyć na wymianę lub naprawę uszkodzonego elementu.